Wednesday, October 27, 2021
Oficiální sdělení

Vláda zpřísňuje opatření, požádá o prodloužení nouzového stavu a navrhne zvýšení pokut

08 prosince, 2020

Vláda předloží Poslanecké sněmovně žádost o vyslovení souhlasu s prodloužením doby nouzového stavu o dalších třicet dnů, tedy do pondělí 11. ledna 2021. O podání žádosti rozhodl kabinet na jednání v pondělí 7. prosince 2020. Poslancům předloží i návrh zákona, kterým se zpřísní sankce za nedodržování vládou či Ministerstvem zdravotnictví nařízených protiepidemických pravidel.

Nouzový stav v České republice platí zatím do soboty 12. prosince. Podle názoru vlády se ale epidemiologická situace nelepší, stagnuje, proto je nutné prodloužit vládou zavedená krizová opatření i pro další období. Velkou část z nich totiž vláda může vyhlásit právě jen po dobu trvání nouzového stavu.

Vláda zároveň přijala několik změn v dosud platných krizových opatřeních. Od středy 9. prosince bude opět platit zákaz konzumace alkoholu na veřejnosti. Současně s tím začne platit i zákaz jeho prodeje s sebou z výdejních okének či z restaurací a také na trzích a v tržnicích. Restaurace a další provozovny stravovacích služeb budou muset zavřít už ve 20 hodin a nebudou smět po této hodině provozovat ani výdejní okénko.

Více k pracovní povinnosti mediků, nošení roušek při sportu, strategii očtkování a další na: www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-pozada-snemovnu-o-prodlouzeni…