Sunday, October 24, 2021
Oficiální sdělení

Specifikovány programy podpory cestovního ruchu a potravinářství. Profesionální sportovci mohou začít trénovat

03 listopadu, 2020

Vláda na jednání 2. listopadu 2020 projednala změnu krizových opatření, která umožní trénink a za přísně stanovených podmínek a souhlasu hygienických stanic i soutěže profesionálních sportovců. Více v Usnesení vlády č. 1142.

Kabinet rovněž projednal konkrétní podmínky dotačních programů Covid – Podpora cestovního ruchu a Agricovid – Potravinářství. První z nich, administrovaný Ministerstvem pro místní rozvoj, má pomoci cestovním kancelářím, cestovním agenturám a průvodcům v cestovním ruchu, kteří v důsledku pandemie koronaviru přišli o zákazníky a o zakázky. Mezi tyto subjekty plánuje ministerstvo rozdělit až 425 milionů korun. Další informace o dotačním programu získáte na https://www.mmr.cz/cs/narodni-dotace/covid-podpora-cestovniho-ruchu.

Druhý program spustí Ministerstvo zemědělství na pomoc potravinářským a zemědělským podnikům, jež postihlo uzavření restaurací a dalších provozů veřejného stravování. Tady budou k dispozici až tři miliardy korun. Více v tiskové zprávě Ministerstva zemědělství.

Vláda odsouhlasila také vypsání zemědělských dotačních programů pro rok 2021. Ministerstvo zemědělství na ně bude mít k dispozici ze státního rozpočtu 3,8 miliardy korun, programy budou navazovat na ty, které běžely v uplynulých letech. Více v tiskové zprávě Ministerstva zemědělství.