Wednesday, October 27, 2021
Obecné informace

Rozvolnění hygienických opatření k 15. červnu

13 června, 2020

Od 15. června už nebude povinné používat tyto prostředky ve venkovních prostorech ani tam, kde budou dvě osoby v blízké vzdálenosti. Povinnost používání roušek ale bude platit při účasti na hromadné akci ve venkovních prostorách, pokud zde dochází ke kontaktu osob ve vzdálenosti menší než 1,5 metru. Nadále však ještě nějakou dobu zůstává v platnosti nošení roušek ve všech vnitřních prostorách staveb a v prostředcích veřejné dopravy.

Od 15. června bude možné pořádat akce pro 2500 osob v areálech se stavebně oddělenými sektory, jako jsou třeba sportovní stadiony. Každý sektor pojme max. 500 účastníků a musí mít vlastní vstup zvenčí. Mezi sektory nebude možné přecházení.

Na farmářských a ostatních trzích bude možné prodávat potraviny výlučně určené k bezprostřední konzumaci. Nově budou umožněny švédské stoly v restauracích. Provozovatelé wellness center budou moci otevřít parní sauny.

Více na: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-omezeni-opatreni-cesko-rousky-hromadne-akce.A200612_191839_domaci_flo