Wednesday, October 20, 2021

Vláda bude uvolňovat obchody a služby postupně na základě počtu nakažených na 100.000 obyvatel. Nutné bude dosáhnout stovky infikovaných na 100.000 obyvatel, nyní počet podle Havlíčka činí 177. Kabinet bude vždy v pondělí upřesňovat pravidla, za kterých od dalšího týdne rozvolnění bude možné, ve čtvrtek to poté bude potvrzovat.

Obchody a služby by měly otevřít 3. května. Uvolňí se zbytek obchodů, trhů a v přísném hygienickém režimu vybrané služby, spojené s péčí o tělo, péčí o zvířata nebo lázeňskou zdravotní péčí. Vybrané služby spojené s péčí o tělo, péčí o zvířata nebo lázeňskou zdravotní péčí budou moci znovu začít za přísných hygienických pravidel. Vláda jejich provoz umožní bez ohledu na počet nakažených. Podmínkou však bude, prokázat se u vstupu antigenním nebo PCR testem.

Nutné bude potvrzení z odběrového centra, pokud v podniku funguje testování prostřednictvím zdravotnického personálu, i tento test se bude uznávat. Test nebude požadován pro očkované a lidi, kteří v posledních 90 dnech nemoc covid-19 prodělali.