Wednesday, October 27, 2021

Poslanecká sněmovna odhlasovala prodloužení nouzového stavu do 11. dubna. Vláda žádala Sněmovnu o prodloužení nouzového stavu do 27. dubna. Poslanci vyzvali vládu, aby zrušila povinné nošení roušek v zastavěné části obce, pokud je člověk na ulici prokazatelně sám či se svým blízkým. Nejpozději do 6. dubna, tedy den po Velikonocích podle Sněmovny měly skončit kontroly na hranicích okresů.

Premiér i ministr zdravotnictví doufají, že prodloužení bude poslední. Vláda o něj žádá již posedmé, podle Blatného je nouzový stav dál potřeba hlavně kvůli zachování zákazu pohybu mezi okresy.

Vláda současně prodloužila platnost všech dosud platných krizových protiepidemických opatření, a to rovněž do 11. dubna. K jediné změně došlo u opatření omezujícím volný pohyb osob obyvatel mezi 21. hodinou a 5. hodinou ranní přidala mezi výjimky cesty na shromáždění pořádané církví nebo náboženskou společností a účast na něm. Tato výjimka bude platit jen ve dnech 1. až 3. dubna 2021 vždy v čase od 21.00 do 23.59 hodin.