Sunday, October 24, 2021
Obecné informace

Maloobchody se zatím neotevřou. Opatření se zpřísní

19 února, 2021

Vláda rozhodla, že z důvodu zhoršující se situace, zatím nebude otevírat maloobchody. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček chce ale téma navrhnout na zasedání znovu příští týden. Navrhoval zrušení zákazu maloobchodního prodeje od pondělí za přísnějšího režimu. Personál obchodů měl mít povinnost nosit respirátory třídy FFP2, v platnosti by zůstala i další opatření jako limit 15 metrů čtverečních provozní plochy na jednoho zákazníka, dodržování rozestupů či řízení front.

Kabinet dnes podle ministra vnitra Jana Hamáčka o otevření obchodů ani nehlasoval. Hamáček kvůli rostoucímu počtu potvrzených případů koronaviru jakékoliv uvolňování neschvaloval. I premiér Andrej Babiš ve čtvrtek uvedl, že za současné situace nepovažuje rušení současných opatření za dobrý nápad.

Více na: www.ceskenoviny.cz/zpravy/obchody-se-v-pondeli-neotevrou…

V pondělí ministerstvo zdravotnictví nařídí nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou chirurgických ústenek v místech, kde je větší koncentrace lidí. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného půjde o obchody, veřejnou dopravu a další místa, která budou v mimořádném opatření vypsána.

Povinnost nosit respirátor, nanoroušku nebo dvě chirurgické roušky ministerstvo zdravotnictví podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové zvažuje i pro pracoviště.

Více na: www.ceskenoviny.cz/zpravy/hlavni-hygienicka-povinne-respiratory-zvazujeme-i-pro-pracoviste…