Sunday, October 24, 2021
Obecné informace

Do škol se 18. listopadu vrátí prvňáci a druháci

11 listopadu, 2020

Od příští středy se do školních lavic vrátí žáci prvních a druhých ročníků základních škol. Informaci potvrdil ministr školství Robert Plaga. Žáci budou muset nosit roušky ve společných prostorách i při výuce. Původně se žáci měli vrátit už druhého listopadu. Ze všech typů škol jsou v současnosti v provozu pouze ty mateřské. Většina škol je v Česku uzavřená od 14. října.

Speciální základní školy pro handicapované se příští středu otevřou pro všechny ročníky. V základních a středních školách se navíc pro zájemce umožní prezenční individuální konzultace. Pro ostatní žáky podle něj bude zatím pokračovat povinné vzdělávání distančním způsobem.

Vláda dále schválila návrh krizové novely vysokoškolského zákona, která má i v roce 2021 a dál umožnit v případě mimořádné situace ve vysokých školách učit na dálku, upravit harmonogram studia či podmínky a termíny přijímacích zkoušek.

Více na: www.ceskenoviny.cz/zpravy/plaga-prvnaci… nebo www.idnes.cz/zpravy/domaci/skoly… a www.echo24.cz/a/Sr5DC/vysoke…