Thursday, October 28, 2021
Obecné informace

Více než čtvrtina firem není procesně připravena na druhou vlnu pandemie

29 srpna, 2020

V výsledků ankety Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů (KZPS ČR) mezi jejími členy vychází, že středně velké a velké firmy jsou ve většině případů připraveny na případnou druhou vlnu pandemie koronaviru. Plán, co dělat ale stále nemá 25 % firem. Dle ankety mají podniky větší velikosti nastavené procesy a manuály, jak postupovat v případě výskytu nákazy mezi zaměstnanci.

Dle poradenské společnosti Moore Czech Republic odhadují, že procesy pro takovou situaci nemá stanovených až 80 % malých firem. Nemají připravený ani plán postupu v případě, že se příznaky nákazy u zaměstnance projeví například po návratu z dovolené.

„Krizové scénáře spočívají zejména v práci z domova, postupech pro měření tělesné teploty, častějším úklidu a dezinfekci, ale také spolupráci s lékaři či hygienickou službou. Významnou roli hraje prevence a včasné podchycení problému. Firmy totiž v anketě často uváděly, že největší komplikace by jim přinesl výpadek celých týmů najednou, nechtějí tedy nic podceňovat,“ uvádí Jan Wiesner, prezident KZPS ČR.

Více na: https://www.businessinfo.cz/clanky/ctvrtina-velkych-firem-neni-procesne-pripravena-na-druhou-vlnu-pandemie-u-malych-podniku-je-situace-jeste-horsi/