Sunday, October 24, 2021
Obecné informace

Premiér uvedl do funkce nového ministra zdravotnictví, vláda žádá o prodloužení nouzového stavu

29 října, 2020

Předseda vlády ČR Andrej Babiš uvedl ve čtvrtek 29. října 2020 do funkce ministra zdravotnictví Jana Blatného. Úřad svému nástupci předal odstupující šéf resortu Roman Prymula. Zásadním úkolem Blatného je stabilizovat stávající epidemiologickou situaci a zabezpečit kapacity nemocnic. Nový ministr se zaměří na krizové řízení v souvislosti s aktuální děním kolem epidemie covid-19 a naváže na ministerstvu na již započaté projekty.

Doc. MUDr. Jan Blatný, Ph.D. vystudoval všeobecné lékařství na Lékařské fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Na Lékařské fakultě brněnské Masarykovy univerzity získal v roce 2005 velký doktorát v oboru pediatrie, rovněž zde vyučuje a je činný v akademických orgánech.

Více na: https://www.mzcr.cz/tiskove-centrum-mz/premier-babis-uvedl-do-funkce-noveho-ministra-zdravotnictvi/

Vláda požádá Poslaneckou sněmovnu, aby vyslovila souhlas s prodloužením nouzového stavu o dalších 30 dnů, tedy do 3. prosince 2020. Návrh žádosti projednala na mimořádném jednání v úterý 27. října 2020, poslanci by měli o prodloužení rozhodnout v pátek 30. října 2020.

Více na: https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vlada-navrhne-poslancum-prodlouzeni-nouzoveho-stavu-do-3–prosince-184533/